• Kiinnostava kaupunki luonnon keskellä

  • Tule asumaan ja yrittämään!

  • Luonto lumoaa ympäri vuoden

  • Orivesi tarjoaa monipuoliset harrastusmahdollisuudet

  • Luonnollisesti Orivesi!

Liikuntayhdistykset

Koonnin liikuntayhdistysten kotisivuista löydät täältä:

http://www.orivesi.fi/fi/osallistu-ja-vaikuta/paikallinen-yhdistystoiminta/yhdistysten-yhteystietoja/liikunta--ja-urheiluyhdistykset

 

Arranmaan Kilparatsastajat ry

Yhteyshenkilö:
Postisoite:
Puhelin:
Kotisivut:

Anita Salonen
Myllyniementie 178, 35320 HIRSILÄ
050 3800810
www.arranmaa.fi, myynti@arranmaa.fi

 

 

Eräjärven Urheilijat ry

 

Yhteyshenkilö:
Postiosoite:
sähköposti ja kotisivut:                                     

 

Jussi Valve
Eräpyhäntie 303, 35220 ERÄJÄRVI
jussi.valve@ronninlava.com
www.erajarvenurheilijat.com,

Fortuna ry

 

Yhteyshenkilö:
Postisoite:
Puhelin ja sähköposti:
Kotisivut:

 

Vilhartti Hanhilahti
Harankatu 5 A 24 33530 Tampere
040 8364823/ vilhartti@fortunahockey.net
www.fortunahockey.net

Hirsilän Pyrkivä ry

 

Yhteyshenkilö:
Postisoite:
Puhelin ja kotisivut:

 

 

Martti Valtonen
Harjulantie 21, 35320 HIRSILÄ
040 509 8152 / www.hirpy.fi
martti.valtonen@gmail.com

 

 

Koriorit ry

 

Yhteyshenkilö:
Postisoite:
Puhelin ja kotisivut:

 

Marko Metsämuuronen
Häntyrintie 3, 35300 Orivesi
050-566 2998
info@logimove.fi

 

Längelmäen Seudun Ampujat ry

 

Yhteyshenkilö:

Tero Rahkonen

Postiosoite:

Länkipohjantie 220, 35400 LÄNGELMÄKI

Puhelin:

0400 634 705

 

 
   
   
   

 

 
   

Längelmäveden Uistelijat ry

 

Yhteyshenkilö:

Jussi Ketola

Postiosoite:

Uotilantie 25, 35300 ORIVESI

Puhelin:

040 5631 630

Sähköposti:

jussi.ketola@kolumbus.fi

Kotisivut:

www.langelmavedenuistelijat.fi

   
   
   

Mäkimaan Muhku ry

 

Yhteyshenkilö:

Olli Lehto

Postiosoite:

Toikantie 2 A 6, 36200 KANGASALA

Puhelin:

0400 645 905

Sähköposti:

rhlehto@kangasalalainen.com

   
   
   

Mämmilän Norpat ry

 (avantouinti)

Yhteyshenkilö:
Postiosoite:
Puhelin ja sähköposti:

 

Kari Soini
Everstinkuja 3, 35100 ORIVESI
040 591 6211/ erja.soini@orivesi.fi

 

Oriveden Ampujat ry

 

Yhteyshenkilö:
Postiosoite:
Puhelin:

 

Tapio Hautakangas
Suntialantie 66, 35100 ORIVESI
0400 433 364

Oriveden Daltonit ry

 

Yhteyshenkilö:
Postisoite:
Puhelin:
Sähköposti:
Kotisivut:

 

Sami Snellman
Ampujantie 19, 35100 Orivesi
0400-621 933
mattikymalainen@kolumbus.fi
www.daltonit.net

   

 


 

Oriveden Karjalaseura ry

 

Yhteyshenkilö:
Postiosoite:
Puhelin:
Sähköposti:

Oriveden Palomieskerho ry

Yhteyshenkilö
Postiosoite
Puhelin
Sähköposti

 

Pentti Karppanen
Naarajoentie 2, 35300 ORIVESI
0400 636 775
pentti.karppanen@gmail.com

 

 

Kimmo Koskinen
Latokartanontie 4, 35300 Orivesi
040 824 2908
orivedenpalomieskerho@gmail.com
 

 

   

Oriveden Seudun
Moottorikelkkailijat ry

 

Yhteyshenkilö:
Postiosoite:
Puhelin:

Oriveden Sukeltajat

Yhteyshenkilö:
Puhelinnumero:

Pentti Paavola
Kasakkamäentie 250, 35300 ORIVESI
040 583 2224

 

Tony Ketola
045 675 8033
www.orivedensukeltajat.fi
sukeltajat@orivedensukeltajat.fi

 

 

Oriveden Moottorikerho ry

 

Yhteyshenkilö:
Postiosoite:
Puhelin:
Sähköposti:

Kotisivut:

Henri Kolu
Kankaantie 14 35100 Orivesi
044 3261543
paperimies87@hotmail.com

www.orivedenmoottorikerho.com

 

Oriveden Naisvoimistelijat ry

 

Yhteyshenkilö:
Postiosoite:
Puhelin ja sähköposti:

 

Raija Saarelainen
Hautakankaantie 23 c, 35100 ORIVESI
040 7598046 / raija.saarelainen@gmail.com

 

Oriveden Onkijat ry

 

Yhteyshenkilö:

Sirpa Vuohelainen

Postiosoite:

Isonkiventie 4 B 4, 35300 ORIVESI

Puhelin:

0400 635 664

 

 

Oriveden Ponnistus ry

Seuran puheenjohtaja:



Kalle Uotila puh. 0400 934 091, kalleuotila@suomi24.fi

Lentopallo:

Yleisurheilu:


Suunnistus:

Hiihto:


Kotivut:

Harri Raitala puh. 040 504 7090, harri.raitala@orivesi.fi

Jarkko Valjakka puh. 050 3080866,
jarkko.valjakka@uta.fi

Riku Kopra, puh. 0400 147 358, riku.kopra@sandvik.com

Hannu Hakala, puh. 050 439 6030
hannu.hakala@saunalahti.fi

http://www.orivedenponnistus.fi/

Oriveden Ratsastajat ry

 

Yhteyshenkilö:
Postiosoite:
Puhelin:
Sähköposti:

Kotisivut:

Mirkka Äikäs
Pihlajamäentie 41, 35300 Orivesi
050 361 2985
mirkka.aikas@gmail.com

www.orivedenratsastajat.com

 

Oriveden Seudun UA ry

 

Yhteyshenkilö:
Puhelin:
Sähköposti:
Kotisivut:

 

Timo Viljamaa
0400 635 058
timo.viljamaa@pp.inet.fi
www.orsua.fi

Oriveden Tennisseura ry

 

Yhteyshenkilö:

Jarmo Nieminen

Postiosoite:

Niemeläntie 141, 35300 ORIVESI

Puhelin:

0400 835 170

Sähköposti:

jarmos.nieminen@gmail.com

Kotisivut:

 

   

 

 

Oriveden Tuisku ry

 

Yhteyshenkilö:
kotisivut:

 

Jenni Decandia
http://www.orivedentuisku.net

SC Läsimäki ry

 

Yhteyshenkilö:
Postiosoite:
Puhelin:
Sähköposti ja kotisivut:

Marko Hautakangas
Suntialantie 66, 35100 Orivesi
0400 954299
www.sclasimaki.com /
hautakangas.marko@luukku.com

 

Västilän Voima ry

 

Yhteyshenkilö:

Jyrki Tuomaala

Postiosoite:

Keskustie 49 B 10, 35300 Orivesi

Puhelin:

045 126 8130

Sähköposti:

tuomaalat@kolumbus.fi

Kotisivut:

www.vastilanvoima.fi