• Kesäpäivää voi viettää vaikka Längelmäveden rannalla

  • Näillä laduilla kelpaa hiihdellä!

  • Liikuntahallin vieressä on viehättävä lampi

  • Kiinnostava kaupunki luonnon keskellä

  • Kirkkolahtea kiertävä Onninpolku on kaunis talvellakin

  • Luonnollisesti Orivesi!

  • Kirjastossa on esillä myös taidetta

Kaupunginhallitus

Kaupunginhallitus 2015 - 2016

 

 Varsinaiset jäsenet

 

Henkilökohtaiset varajäsenet

pj. Jussi Viljanen
35100 ORIVESI AS.
p. 040 509 7787
JussiViljanen@kotikone.fi
Työfysioterapeutti, yrittäjä 

 

Risto Viljanen  
Koulutie 13, 35300  ORIVESI
p. 040 555 4993
xviljanen@gmail.com
Lentoupseeri

vpj. Jussi Järvinen
Pohjoiskaari 13, 35300 ORIVESI
p. 050 516 9126
jussi.a.jarvinen@kolumbus.fi
Sähköasentaja

 

 

Ilkka Hjerppe
Koivutie 2, 35100  ORIVESI as.
p. 045 669 0013
ilkka.hjerppe@kolumbus.fi
www.kolumbus.fi/ilkka.hjerppe
Tampereen ev.lut. seurakuntayhtymä
Rovasti 

Kaarina Jokinen
Lampaankuja 3, 35300 ORIVESI
p. 040 721 6562
kaarina.jokinen@gmail.com
Kartoittaja, eläkkeellä

 

Sari Simontaival
Seppä-Kallenkuja 2, 35300  ORIVESI
p. 040 800 7425 (työ)
sari.a.laine@tampere.fi
Toimialajohtaja

Marita Palomäki
35100 ORIVESI AS.
040-724 3959
marita.palomaki@orivesi.fi
kodantakunen@gmail.com
Toimistotyöntekijä, eläkeläinen

 

Anne Kahelin
Haukisuontie 14, 35220 ERÄJÄRVI
p. 0400 834 692
anne.kahelin(at)erajarvi.net
annekahelin.ehdokkaasi.fi

Tampereen kaupunki, Eräjärven hammashoitola
Hammashoitaja, suuhygienisti

Jussi Ketola
Uotilantie 25, 35300  ORIVESI
p. 040 563 1630
jussi.ketola@kolumbus.fi
Neste Oil Länkipohja
Yrittäjä 

 

Kaarlo Honkaniemi
Honkavantie 27, 35300  ORIVESI
kalle@dlc.fi
Liikkeenharjoittaja

 

Matti Koppanen
Kellosalmentie 992, 35300  ORIVESI
p. 0400 256 612
m.koppanen@luukku.com
Maanviljelijä

 

Pekka Tuhkanen
Voitila 507, 35320  HIRSILÄ
p. 050 591 1489
pehu.tuhkanen@tpnet.fi
Maanviljelijä

Nina Lahtinen
Kissankellonkuja 1 A 8, 35300 ORIVESI
p. 040 729 1063
p. 040 1336 446 (työ)
nlahtinen1@luukku.com
Tampereen kaupunki, TK-sairaala
Sairaanhoitaja
 

 

Heidi Jakara
p. 0400 951 900
Pirkanmaan työ- ja elinkeinotoimisto
HM, henkilöstökonsultti



 

Marjo Mäkinen-Aakula
Hietalahdentie 117, 35220 ERÄJÄRVI
p. 040 769 6056
marjo.makinen-aakula@pp.inet.fi
Koordinaattori

 

 

Annamari Aitolahti
Ahteentie 33 B, 35300  ORIVESI
p. 040-740 6167
annamari.aitolahti@gmail.com
Laboratoriokeskus
Tutkimuskoordinaattori
 

Erkki Jääskelä
Vedentaustantie 59, 35220 ERÄJÄRVI
p. 040 555 4976
erkki.jaaskela(at)pp.inet.fi
Toimitusjohtaja

 

Maria Rantanen

 

 

 

Kokousasioiden esittelijä kaupunginjohtaja Juha Kuusisto.

Kaupunginhallituksen sihteeri hallintosihteeri Helena Lappi.